Zbyt blisko

O czym opowiada ”Zbyt blisko”?

Świetnie zapowiadający się thriller, napisany przez Natalie Daniels, zatytułowany został ”Zbyt blisko”. Jest to książka pełna napięcia oraz nagłych zwrotów akcji. Przedstawia losy dwóch przyjaciółek, Connie i Ness, które poznały się w parku, gdzie najczęściej bawią się ich dzieci. Okazało się, że są one sąsiadkami i szybko stały się nierozłączne. Ness musiała przejść przez rozpad własnego małżeństwa, a w tych trudnych dla niej chwilach niesamowite wsparcie dała jej Connie, była przy niej kiedy najbardziej tego potrzebowała i dodawała całą masę otuchy. Z czasem to, co uznawane było za przyjaźń, przerodziło się w rodzaj jakiejś obsesji, na punkcie jednej z nich. Kobieta po rozwodzie nie opuszczała swojej przyjaciółki nawet na krok, była przy wszystkich czynnościach, które wykonywała, gdy jadła, gdy piła itp. Przez to Connie nie miała czasu dla własnego męża i dziecka, ani również prywatnej przestrzeni. Z każdym dniem stawało się to coraz bardziej uciążliwe oraz denerwujące. Pewnego dnia kobieta budzi się w szpitalu psychiatrycznym nie mając pojęcia co się wydarzyło, ani skąd się tam znalazła. Uświadomiono ją, że popełniła straszliwą zbrodnie, niestety cierpi ona na amnestię dysocjacyjną. Z pomocą psychiatry małymi kroczkami dociera do zapomnianej prawdy całej sytuacji. Obie kobiety z początku pokazane są jak para niewinnych nastolatek, które nie potrafią bez siebie żyć. Natomiast później przeobraża się to w uzależnienie od drugiej osoby. Pokazuje to, jak złe nastawienie psychiczne płynąć może na postępowanie oraz spojrzenie na świat innego człowieka. Przestrzega nas to przed zbyt emocjonalnym podejściem do codzienności. Książka ukazuje przyjaźń oraz zdradę w jednym, którą bardzo często daje nam życie. Nie raz udowodniło, że najbliższe dla nas osoby potrafią w ułamku sekundy odwrócić się od nas i wbić nóż w plecy. Przygoda czytelnicza wywołuje różnorodne emocje, gorzkie ze słodkimi, a nienawiść z miłością. Wszystko to składa się w genialną powieść, od której nie sposób się oderwać. Dostarcza ona niezapomnianych wrażeń, a także przyjemnie spędzonych chwil podczas zagłębiana się w losy obydwu bohaterek. Język użyty w książce jest lekki, przyjemny i prosty w odbiorze, dzięki czemu czyta się ją bardzo szybko i płynnie. Akcja utworu nie jest dynamiczna, lecz nacechowana celowymi spowolnieniami zachowań międzyludzkich.

Kim jest autorka powieści?

Natalie Daniels, to tak naprawdę pseudonim literacki angielskiej scenarzystki i aktorki. W rzeczywistości kobieta nazywa się Clary Salaman. W swoim dobytku posiada jak na razie jedynie książkę zatytułowaną ”Zbyt blisko”.

Najpiękniejsza historia miłosna – Joanne MacGregor i „Za głosem serca”

Joanne MacGregor jest znaną brytyjską pisarką szczególnie wśród młodzieży. Jej najpopularniejsze książki to: „Scarred”, „Houshed”, „Tourtle Walk”, „Dark Whispers”, „Refuse”, „Rebel”, „Fault Lines”, „Recoil”, „Rock Steady”, „Jemima Jones and the Revolving Door of Doom”, „Jemima Jones and the Great Bear Adventure”, „Hushed: A New Adult Clean Contemporary”, „The Law Of Tall Girls”. Posiada wielu wielbicieli,ponieważ książki jej poruszają tematy, które są pomijane przez innych autorów. Joanne stwarza bohaterów, których łatwo pokochać oraz często możemy utożsamić się z nimi, pomimo dużych różnic występujących pomiędzy bohaterami a czytelnikami. Autorka znana jest przede wszystkim z książek opisujących historie miłosne: „Za głosem serca” oraz „Jej wysokość P.”. Joanne MacGregor oprócz książek o tematyce miłosnej stworzyła jeden wstrząsający thriller medyczny pt.: „Mroczne szepty”. W Polsce pisarka zadebiutowała książką pt.: „Jej wysokość P.”

„Za głosem serca” jest książką o charakterze nowoczesnego romansu zainspirowanego „Małą Syrenką”. Ile można poświęcić dla miłości?Czy miłość jest warta tego, aby odebrać głos swojemu własnemu ja? Główną bohaterką książki jest Romy Morgan która chce uwolnić się od przeszłości i znaleźć dla siebie nowe miejsce. Dziewczyna ma jedno marzenie: chce ocalić morskie i oceaniczne zwierzęta. W wieku osiemnastu lat Romy ratuje przed utonięciem życie znanej hollywoodzkiej gwieździe Loganowi Rushowi,który przyjechał do Kapsztadu. Dzięki szybkiej akcji ratunkowej Rommy otrzymuje propozycję nie do odrzucenia – pracę, jako osobista asystentka Logana. Romy z dnia na dzień poznaje coraz bardziej ekscytujący świat filmu, a przede wszystkim spełnia się jej największy sen – między nią a Loganem zaczyna się tworzyć prawdziwe uczucie. Czy czarujący świat filmu zmieni się z krainy marzeń w pułapkę? Rommy odkrywa, że świat planu filmowego jest przede wszystkim światem pełnym iluzji oraz światem niedotrzymanych obietnic. Romy z czasem zaczyna tracić pewność, komu powinna ufać a komu nie. Z biegiem czasu odkrywa mroczną tajemnice Logana, przez musi dokonać wyboru pomiędzy miłością a zemstą.

Duża część społeczeństwa nie może doczekać się premiera polskiej wersji książki „Za głosem serca” odbędzie się lipca 2019 roku. W której części społeczeństwa zdobędzie największą popularność ta romantyczna historia? Kto będzie chętnie sięgał po jej książki – młodzież czy dorośli czytelnicy? Czy zdobędzie ona duże zainteresowanie polskich czytelników? Czy zdobędzie dużą popularność jak książka „Jej wysokość P”? Czy Joanne MacGregor będzie się cieszyła coraz większą popularnością w Polsce wśród czytelników?

 

Sekrety Julii – zapowiedź książki

Sekrety Julii” Anny Płowiec to książka z gatunku literatury obyczajowej, której premiera przewidziana jest na 17 lipca 2019 roku. Już sama okładka tej pozycji wydawniczej nakreśla nam charakter opowieści, która z całą pewnością przypadnie do gustu każdej kobiecie, która poszukuje wzruszeń i niezwykłych emocji. Książka doskonale wypełni spokojne popołudnie i czas tuż przed zaśnięciem. Stanowi doskonały temat, który poruszy serca samotnych pań, wciąż czekających na swojego księcia na białym koniu, jak i szczęśliwe mężatki. To jedna z tych pozycji, które po prostu trzeba przeczytać, by przenieść się we wspaniały świat prozy. Autorka zgrabnie przenosi nas w swoją historię opowiedzianą z czułością i nostalgią w taki sposób, że bez problemu można wczuć się w emocje i potrzeby głównej bohaterki. Właśnie taki jest wyznacznik dobrej literatury, kiedy czytelnik z łatwością potrafi współodczuwać z postaciami literackimi lub wręcz się z nimi utożsamić. Tak właśnie jest w tym przypadku.

W jaki świat zabierają nas „Sekrety Julii”?

Przede wszystkim, na kolejnych kartach powieści, poznajemy niezwykły świat miłości, która ma ogromną moc. Akcja rozpoczyna się w momencie, gdy niczego nieświadoma Alicja odnajduje listy matki z przeszłości. Wiedziona ciekawością sięga do nich łapczywie i odkrywa niezwykłą miłość swojej rodzicielki. Wtedy jeszcze nie jest świadoma, jak poszukiwanie prawdy i  próba rozwikłania tajemnicy wpłynie na jej własne życie i dalsze losy. Przypadkowa sytuacja okazuje się mieć ogromne znaczenie.

Pewnego razu Julia wybiera się na wędrówkę po tatrzańskich szlakach, która mogłaby się skończyć dla niej tragicznie. Przed śmiercią chroni ją napotkany na szlaku chłopak, którego oczy magnetyzują dziewczynę. Okazuje się, że ich spotkanie nie zakończy się właśnie w tym miejscu. Będzie miało swój ciąg dalszy, choć może lepiej, gdyby tak nie było. Tymczasem biegu życia nie da się zawrócić, dziewczyna zakochuje się. Nie chce ulec temu uczuciu, lecz wkrótce może być za późno. Co jeśli spóźni się z wysłuchaniem własnego serca? Czy los pozwoli jej na właściwą decyzję? Czy będzie dla niej łaskawy? Miłość okaże się bardzo trudna. Aby jej doświadczyć będzie musiała tworzyć tajemnice, działać wbrew przyjętym regułom społecznym, a także przeciwko samej sobie. Czy takie działanie wystarczy? Czy pozwoli uratować przypadkowe uczucie rodzące się na łonie górskiej natury? Jak wpłynie na to odkrycie tajemnicy i sekretów z przeszłości? Czy pozwoli przetrwać miłości i ocalić ją, a tym samym bohaterów? Miłość ma wielką moc sprawczą.